Üye Ol Üye Girişi

ÇİĞNETMEYECEĞİZ!


10 Eylül 2021

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.
Mehmet Akif Ersoy

Türk Milletinin Kurtuluş Savaşı'nda verdiği mücadeleyi en güzel şekilde anlatan Mehmet Akif Ersoy'u, millî marşımızın muhtevasını tam olarak anla(ya)mayan, yahut anlamamak konusunda büyük direnç gösterenler; varlığının devamını kendinden olmayanları aşağılayarak, ötekileştirerek sağlamaya çalışmaktadır. Kendi milletini aşağılamak uğruna da olsa bu "çağ dışı" tutumdan vazgeçmemektedirler.

Balıkesir'in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşu sebebiyle düzenlenen törende Türk kadınını mahkûm edilmiş ve zincire vurulmuş olarak tasvir eden skandal bir gösteriye imza atılmıştır.

Kurtuluş mücadelemiz Maraş'ta annelerimizin çarşafına uzatılan elin indirilmesi ile başlamışken, böyle bir gösterinin sunulması milletimizin sahip olduğu manevî değerleri yok saymaktır.

Türk kadını tarihin hiçbir döneminde mahkûm olmamış, zincire vurulmamıştır. Özgürlüğünü korumak uğruna gözünü kırpmadan, canını hiçe sayarak cepheye yürümüş, esaret altında yaşamaktansa çocuğunun örtüsünü sırtladığı mermiye örtmüş, gerektiğinde canını vermiştir.

Bizler biliyoruz ki bugün sahip olduğumuz hürriyeti Nene Hatunlara, Kara Fatmalara, Şerife Bacılara borçluyuz.

Çağdaşlığı; milletimizin özünde yer alan, köklü kadim değerleri yok saymak, kadınların örtüsüne hakaret etmek, milletimizin maneviyatını reddetmek olarak kabul edenler, açıkça milletin birliğine ve dirliğine düşmanlık etmektedir.

Millî İrade Platformu olarak kahraman kadınlarımızın yetişmesini sağlayan manevi değerlerimizi çiğnetmeyeceğimizi; çağdaşlık adına aziz milletimizin dinini, kadim değerlerini ve özünü kaybettirmeye çalışan, milletin birlik ve beraberliğini bozan bu hastalıklı zihniyetle olan mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.