Üye Ol Üye Girişi
HABER
Milli İrade Platformu İstişare Toplantısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un Katılımıyla Gerçekleşti
Tarih: 09 Kasım 2018
Milli İrade Platformu İstişare Toplantısı Ak Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi N. Bilal Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati ve üye STK başkanlarının katılımıyla gerçekleşti.
 
Milli İrade Platformu İstişare Toplantısı yaklaşık 300 kişinin katılımıyla 1453 Zeytinburnu Çırpıcı Tesisleri'nde kahvaltı programıyla başladı. Sofra duasını Prof. Dr. Mustafa Karataş gerçekleştirdi. Kahvaltının ardından toplantı, Sümbül Efendi Kurra Hafızı İbrahim Yıldırım'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. 
 
Milli İrade Platformu üyesi İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Milli İrade Platformu adına konuşmalarını gerçekleştirdi. Ardından toplantıya katılan üyelerden sorular ve teklifler alındı. Bir yandan da otuza yakın Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı söz aldı ve önerilerini aktardılar.
Soruların ve tekliflerin alınmasının ardından Ak Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş soruları yanıtlamadan evvel kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, Milli İrade Platformu'na üye olan Sivil toplum Kuruluşları'nın bir aile çatısı gibi olduklarını, özellikle bu istişare toplantılarında görüşülen teklif, tenkit ve önerilerin çok kıymetli olduğunu belirtti. Türkiye'nin Ortadoğu'daki konumunu, ulusal ve uluslararası mecradaki konumuna da değinen Kurtulmuş, yerelde ve sahada oldukça güçlü olan ve duran bir Türkiye olduğunu söyledi.
 
Soruların yanıtlanmasının ardından toplantı sona erdi.