Üye Ol Üye Girişi

TÜRKİYE SARSILMAZ BİR İMANDIR


15 Temmuz 2020

Türkiye bir imandı, yeniden tazele(n)dik,
Elimizde Albayrak, bütün dünyayı yendik.
Milyonlar birlik oldu, yürüdü karanlığa,
Mahşerî bir geceden, imanla çıktık nûr'a
Ufukta doğan güneş, millet için bayramdı.
Zulmetten nûr'a çıkış, muhteşem bir destandı.

Tarihin akışına yön veren önemli günler vardır. 15 Temmuz tarihi aziz milletimizin hem bir diriliş hem bir varoluş hem de yeniden şahlanış günüdür. 

Bu öylesine bir şahlanıştır ki, 21. Yüzyılla birlikte yeni bir dünya kurmak isteyenlerin bütün hesaplarını bozmuş, Ortadoğu başta olmak üzere yeni haritalar çizenlerin planlarını bir gecede yırtıp tarihin çöplüğüne atmıştır.

Bu aziz milletin uyanışını ve tarihin akışına yön veren etkin bir aktör olarak dünya sahnesinde yer alışını kabul etmeyen egemen güçler, uzun yıllardır himaye edip büyüttükleri ve devletin her kademesine yerleştirdikleri FETÖ terör örgütünü harekete geçirerek hain darbe teşebbüsünde bulunmuşlar, milletin ordusunu millete karşı kullanmaya kalkışmışlardı. Bu kirli emellerine ulaşmış olsalardı geride iç savaşa ve kardeş kavgasına sürüklenmiş bir ülke, parçalanmış ve hesap dışı bırakılmış bir Türkiye kalacaktı.

Ama milletimizin her zamanki gibi derin feraset ve basireti, bütün dünyayı şaşkına çeviren imanı ve şecaati, dost düşman herkesin hayranlığını kazanmış olan kardeşliği ile tarih boyunca hiçbir güç karşısında boyun eğmemiş olan azmi ve kararlılığı sayesinde Türkiye, zifiri karanlık bir geceden aydınlık ve nurlu bir sabaha kavuştu.

Türkiye üzerinde hesap yapanlar ve onların taşeronu hainler bir kez daha gördüler ki, bu aziz millete pranga vurmak, bu vatanı bölüp parçalamak isteyenler, 83 milyonu yekvücut olarak karşılarında bulacaklardır.

15 Temmuz ruhunun ortaya koyduğu gerçek şudur ki, Türkiye, müstemleke ülkeler gibi ne kimsenin uydusu ne de tarihin bir nesnesidir. Türkiye, artık zamanın ve mekânın öznesidir.

Türkiye, insanlığın vicdanı ve merhameti, dünyanın bütün mazlumlarının umudu ve yurdu olduğu gibi sarsılmaz bir iman ve muhteşem bir destandır da. Türkiye dün olduğu gibi bugün de kendisi olmadan var olması mümkün olmayan bir dünyadır.

Türkiye üzerine hesap yapanlar bilmeliler ki: Türkiye sadece Türkiye'den ibaret değildir. Türkiye adalete, barışa, insan haklarına, ahlaka, huzura ve refaha susamış tüm insanlığın özgür sesi ve duasıdır. "Kendine has bir kimliği vardır Türkiye'nin. Türkiye batmaz. Türkiye batarsa okyanuslar taşar!"

Bu duygularla 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyoruz. Gazilerimize ve 15 Temmuz gecesini muhteşem bir destana dönüştüren tüm milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.