Üye Ol Üye Girişi

ÜLKEMİZİN ve MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ


27 Mayıs 2021

Kanlı 27 Mayıs darbesinin 61. yıl dönümündeyiz.

Tek parti döneminin ceberrut ve baskıcı yönetimine karşı "Yeter! Söz Milletindir!" diyerek iktidara gelen Demokrat Parti iktidarını ve Menderes'in başbakanlığını bir türlü hazmedemeyen dahili ve harici güçler, istedikleri neticeyi sandıktan alamayınca bir takım kirli oyunlar ve ahlâksız operasyonlarla bir darbe zemini hazırlamışlar ve 27 Mayıs darbesini yapmışlardı.

27 Mayıs darbesi merhum Başbakan Menderes'e ve onun iktidarına karşı değil, aziz milletimize karşı yapılmış kanlı bir darbe idi.

27 Mayıs'tan sonra da milletin kendi hür iradesi ile iktidarları belirlediği her durumda bu darbeci zihniyet, aynı kirli oyunlarına ve siyasi operasyonlarına başvurmaktan geri durmadı. Bunu hem 28 Şubat'ta hem de 17-25 Aralık operasyonlarında çok açık şekilde gördük.

15 Temmuz 2016 tarihinde ise Cumhuriyet tarihinin en kanlı darbe girişimini yaşadık. Milletin iktidarına ve dolayısı ile bizzat millete karşı yapılan bu kanlı darbe girişimi de milletimiz tarafından bertaraf edildi.

Türkiye'nin bölgesel bir güç olarak hareket etmesinden rahatsız olan harici güçler ile iktidar olma umudunu darbelere ve kirli siyasi operasyonlara bağlayan yerli işbirlikçileri, son zamanlarda bildiğimiz senaryoları tekrar vizyona koymuş durumdalar.

Milli İrade Platformu olarak milletimizle birlikte oynanan oyunun farkındayız.

Türkiye artık hainlerin, suç örgütlerinin, darbe heveslilerinin, milletin iradesini ve kararını yok sayan güçlerin operasyon çekeceği bir ülke değildir.

Milli İrade Platformu olarak bir kez daha yineliyoruz: Her hal ve şartta ÜLKEMİZİN ve MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.